کميته انضباطي احکام اتفاقات ديدار ملوان انزلي و استقلال تهران در انزلي را اعلام کرد.
جريمه 6 ميليون توماني مهدي رحمتي
به گزارش ورزش سه و به نقل از سايت رسمي فدراسيون فوتبال، در بازي ملوان انزلي و استقلال تهران، تماشاگران منتسب به دو تيم و سيد مهدي رحمتي دروازه بان استقلال تخلفاتي را مرتکب شدند که کميته انضباطي در اين باره احکامش را پس از گزارشهاي ناظران داوري و انضباطي و همچنين بررسي هاي کامل زواياي پرونده اعلام کرد.

بر اساس راي اعلام شده باشگاه ملوان بندرانزلي به دليل فحاشي و پرتاب اشيا توسط تماشاگران نسبت به تيم حريف و داوران با دريافت تذکر به پرداخت 7 ميليون تومان جريمه نقدي محکوم شد.اين راي قابليت تجديد نظر خواهي در کميته استيناف را دارد.

باشگاه استقلال تهران هم به دليل شعارهاي غيراخلاقي تماشاگرانش با دريافت تذکر به پرداخت 10 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد که اين راي قطعي است.

کميته انضباطي رفتار غير متعارف و نادرست مهدي رحمتي دروازه بان استقلال را که در تحريک تماشاگران تيم ميزبان موثر بوده تخلف محسوب و نامبرده را به پرداخت 60 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم کرد و به وي تذکر مي دهد از اين به بعد با رعايت شئونات اخلاقي از هر گونه رفتار غيرورزشي پرهيز کند. اين راي در کميته استيناف قابليت تجديدنظر خواهي دارد.

بر اساس گزارش ناظر، افراد غيرمسئول و ناشناس برخلاف مقررات در کنار زمين رفت و آمد و تجمع داشته اند و علي رغم درخواست نماينده فدراسيون به رياست هيات فوتبال و نيروي انتظامي، همکاريها لازم را انجام نداده اند که مراتب به جهت توجه به هيات فوتبال استان گيلان تذکر داده مي شود.

کميته انضباطي از حنيف عمران زاده و پژمان نوري بازيکنان استقلال تهران که در طول مسابقه علي رغم برخي ناملايمات و برخوردهاي ناشايست تماشاگران تيم مقابل با خويشتن داري رفتار ورزشي جوانمردانه اي را به نمايش گذاشتند، تقدير و تشکر مي کند.

کميته انضباطي از ميرشاد ماجدي سرپرست استقلال و مازيار زارع بازيکن تيم ملوان بندرانزلي که براي آرامش در جريان مسابقه نقش موثري داشته اند تقدير به عمل مي آورد.